Buzdolabı Teknik Servisi

Regal Buzdolabı/Derin Dondurucu Teknik Servisi

Anka Teknik Buzdolabi Tamir Servis

Anka Teknik Buzdolabı Servisi, Buzdolabı ve Derin Dondurucu Tamiri Konusunda Güvenilir ve Kaliteli Hizmet, Uygun Fiyat, Gününde ve Adresinizde Onarım İmkanı !
(Gününde ve Adresinizde onarım arıza türüne göre değişiklik göstermektedir.)

Regal Uygun fiyatlı buzdolabı tamircisi

Regal Buzdolabı ve derin dondurucu arızalarında Eskişehir’in en iyi ve hızlı buzdolabı servisi hizmetlerini almak isterseniz firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Deneyimli ve bilgili personelimiz sayesinde arıza onarım süresi kısalmakta ve arızaların onarım masrafları azalmaktadır. Firmamız en iyi buzdolabı tamircisi hizmeti arayanlara buzdolabı tamiri konusunda verdiği hizmetlerle arızalanan buzdolabı ve derin dondurucuların sorunlarını kalıcı olarak çözmektedir. Buzdolabı ve derin dondurucu arızalarında firmamızı aramak ve arızalar büyümeden onarım yaptırmak daha yüksek maliyetlerle karşı karşıya kalmanızı engellemektedir.

Regal Derin dondurucu tamircisi hizmetlerimizden yararlanmak için firmamızı aramanız yeterli olacaktır. Tüm buzdolabı arızaları yetkin ve deneyimli personelimiz tarafından hızlıca çözüme kavuşturulmaktadır. Buzdolabı soğutmuyor ise tek yapmanız gereken servisimizi arayarak buzdolabının soğutmasına neden olan arızanın tespit edilip onarılmasını sağlamaktır. Bu sayede yüksek onarım maliyetlerinden kolayca kurtulabilirsiniz. Arıza onarımlarında kullanılan yedek parçalar buzdolaplarınız ile %100 uyumlu ve orijinal yedek parçalardır. Bu sayede tekrar tekrar aynı arızalarla karşılaşmanızın önüne geçilmektedir. Firmamızın buzdolabı ve dondurucu servisi hizmetlerinden yararlanmak sizlere bir telefon kadar uzaktadır.

Uygun fiyatlı buzdolabı tamircisi

 

Evde Buzdolabı Temizliği Püf Noktaları 7 Pratik Adımda Tertemiz Sonuçlar!
Buzdolabını Temizlerken İşiniz Artık Çok Kolay!
Buzdolabı temizliği, sağlıklı yiyeceklerin muhafaza edilmesi konusunda büyük önem taşır. Yiyeceklerin en hijyenik ortamda saklanması için, buzdolabı içinin de temizlenmiş olması gerekir. Zaman zaman yemeklerden dökülen ya da ıslak sebze gibi ürünlerden dolayı, buzdolabı içinde leke oluşumu gözlenir. Eğer bu lekeler anında temizlenmezse dolap içinde kötü koku oluşumu başlar. Bu durum ise zeytinden reçele kadar tüm yiyeceklerinize dağılır. Böyle bir durumla karşılaşmak istemezsiniz değil mi? O halde şimdi sizler için hazırlanan buzdolabı temizlemesi hakkındaki yazımız, sizin mutfaktaki hijyen rehberiniz olabilir. Evdeki malzemeler ile tertemiz buzdolabına kavuşmak bu yazıyı okuduktan sonra çok kolay.

Buzdolabı içi nasıl temizlenir diyorsanız, işte aradığınız tertemiz sonuçlar veren yöntemler!

1) Dolabın Fişini Çekin
Buzdolabı temizliğine başlamadan önce olası bir tehlikeye karşı dolabın fişini çekmelisiniz. Eğer fiş çekilmeden temizlik yapılırsa kablolara su gelebilir ve bu durum hayati bir risk oluşturabilir.
Dolabın fişini çektiğiniz anda buzluk kısmındaki buzlar erimeye başlar ve dolap bir süre dinlenir. Eriyen buzları anında temizlemelisiniz. Aksi halde su birikintisi oluşur ve zemine taşabilir.
Fişini çektiğiniz buzdolabını temizlemek için gerekli malzemeleri yanınızda hazır etmelisiniz. Bu size kolaylık sağlayacaktır.
Böylece temizlik esnasında elektrik akımını durdurup daha rahat şekilde çalışabilirsiniz. Şimdi ikinci adıma geçebilirsiniz.
2) Çürümüş Malzemeleri Boşaltın
Buzdolabına kötü kokuları yayan çürük ya da çürümeye yakın olan malzemeleri atma zamanı geldi. Besinler çürümeye başladığı anda buzdolabında koku oluşturur. Eğer bir süre daha temizlenmez ise küf oluşumu gözlenebilir.
Çürümüş malzemeleri ve diğer yiyecekleri boşaltıp temizliğin diğer aşamasına geçebilirsiniz.
3) Rafları Yerinden Çıkarın
Buzdolabının her bölgesini tertemiz yapmak için öncelikle ara katlarda bulunan rafları yerinden çıkarın.
Rafların üzerine tezgahta buzdolabı temizleyici deterjanları püskürtüp bekleyebilirsiniz. Eğer deterjan kullanmıyorsanız, sıcak su ve birazdan size önerdiğimiz temizlik karışımını deneyebilirsiniz.
Rafların alt ve üst kısımlarını güzelce temizledikten sonra kurumasını bekleyin ve temizlik sonunda kuru şekilde dolaba yerleştirin.
4) En Dip Köşelere Kadar Ulaşın
Buzdolabı temizliğinin en önemli kısmı, tüm yüzeylerin iyi şekilde temizlenmiş olmasıdır. Eğer bir köşede küf ya da çürük bir madde varsa, bu tüm buzdolabını etkileyecektir.
Rafların en ince detaylarını kulak çubuğu ile temizleyebilirsiniz. Bazı durumlarda raf lastiklerinde siyah tozlar birikmiş olabilir.
Temizliği sadece iç yüzey için değil buzdolabının kapak kısmı için de uygulamalısınız. Zaman zaman buzdolabı kapağında parmak izleri oluşabilir. Bu izleri de temizlemeyi ihmal etmeyin.
5) Sirkeli Su ile Ön Temizlik Yapın
Şimdi sıra antioksidan ve etkili karışımlara geldi. Bir kap içinde eşit ölçülerde sirke ve suyu karıştırın.
Karışımı bir bez yardımı ile ya da bulaşık süngerinin yumuşak kısmı ile alın.
Buzdolabının üst kısmından başlayarak alt raflara doğru bu karışımı tüm yüzeylere sürün.
Sirke dolap içine yerleşen lekeleri çözecektir. Ayrıca dondurucu kısmındaki buzların daha kolay erimesini sağlayacaktır. Rafları temizledikten sonra aynı karışımı dondurucu kısmı için de kullanabilirsiniz. Buzdolabı kapağını da bu karışım ile silmenizi tavsiye ederiz.
Sebze ve meyvelerden dolaba yerleşen bakterileri, sirkeli su karışımı ile temizleyip daha temiz buzdolabına sahip olabilirsiniz.
Sirkeli su ile tüm yüzeyi sildikten sonra nemli bir bezle dolabı son kez silin. Daha sonra kurumaya bırakın.
Kuruyan buzdolabını kullanmaya devam edebilirsiniz.
6) Karbonatlı Su ile Ferahlık Sağlayın
Buzdolabı temizliği karbonat ve su karışımı ile daha da kolay hale geliyor. Bu yöntemi denemek için bir paket karbonatı bir bardak su içinde eritin.
Elde edilen karışımı sünger yardımı ile alın ve buzdolabının tüm yüzeylerine sürün.
Temizlik esnasında yumuşak bir bez kullanarak buzdolabının çizilmesini önleyebilirsiniz.
Karbonatlı suyun buzdolabı yüzeyinde 5 dakika kadar beklemesinden sonra, nemli bir bez ile yüzeyleri temizleyin.
Bu yöntemi dilediğiniz an uygulayabilir, buzdolabının daha parlak ve temiz görünmesini sağlayabilirsiniz.
Kimyasal maddeleri kullanmak istemediğiniz anda karbonatlı su yardımınıza koşabilir.
7) Son Dokunuş!
Buzdolabı temizliğinde karbonatlı su ya da sirkeli su kullandıktan sonra, buzdolabını kurumaya bırakın. Eğer nemli şekilde buzdolabını çalıştırmaya başlarsanız, daha sonra koku oluşumu olabilir.
Buzdolabının her zaman hijyenik kalması için yiyeceklerinizin ağzını kapalı tutmaya özen gösterin.
Çürük meyve ya da sebze kesinlikle bırakmamalısınız.
Buzdolabının daha ferah kokması için her rafa ufak sosluklar içinde birer kaşık kuru kahve yerleştirebilirsiniz!

İlgili Mesajlar